Cenne sparingi z Czechami i Zagłębiem

W zimny i deszczowy poranek zawodnicy z rocznika 2009 udali się do czeskiej Opavy, żeby rozegrać mecze sparingowe z Banikiem Ostrava, SFC Opava oraz Zagłębiem Sosnowiec. Już nie raz mierzyliśmy się z drużynami z Czech i zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie naprawdę dobre granie, gdzie nikt nogi nie odstawia i gra toczy się w wysokim tempie.

Poziom sportowy zawodników jest równie wysoki, więc z uśmiechem na twarzy można przyglądać się, jakie umiejętności techniczne prezentowali młodzi piłkarze. Mecze rozpoczęliśmy od starcia z SFC Opava, gdzie pierwsze minuty przebiegały pod dyktando gospodarzy. - Po kilku minutach moi zawodnicy zaadoptowali się do warunków gry jak i do poziomu gry, odrobili straty i zaczęli stwarzać swoje sytuacje, zamieniając je na  bramki. Mecz ten zakończył się naszym zwycięstwem 9-7! - rozpoczyna relację trener Maciej Michniewicz.

Drugi rywal, Banik Ostrava, prezentował bardzo szybki i agresywny futbol, poparty dobrym wyszkoleniem technicznym poszczególnych zawodników. - Nasz zespół oprócz umiejętności indywidualnych bardzo dobrze radził w rozegraniu, dokładność podań i wysoka aktywność w grze dawały nam przewagę w grze. dzięki temu ponownie mogliśmy cieszyć się z wygranej 10-5 - recenzuje pan Maciek.

Ostatnim przeciwnikiem było Zagłębie Sosnowiec. - Trzeba przyznać, że postawili nam naprawdę wysoko poprzeczkę. Ten mecz przegraliśmy 12-6. Nie ustrzegliśmy się prostych błędów, po których traciliśmy bramki, ale nasza gra jak we wcześniejszych meczach była bardzo dobra - podsumowuje szkoleniowiec UKP Gol

.
Każdy z meczów trwał 2x25 minut. Wysoka intensywność gry, było zimno i deszczowo, lecz chłopcy sprostali zadaniu i mogliśmy zadowoleni wracać do domów -


UKP: Antek, Gradziu, Marcin, Kokos, Franek, Wojtas, Kondziu, Spejson,Tomek, Oli, Kuba