Drużyna rocznika 2010 z grodkowskim srebrem!

Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z rocznika 2010, przywożąc do Opola puchar za 2. miejsce w mocno obsadzonym III Memoriale im. Marka Procyszyna, organizowanym przez GZ LZS Grodków.

Turniej odbył się 6 października, a wzięło w nim udział 12 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Grupa A: Parasol Wrocław, AP Oleśnica, Odra Opole, AP Reissa Kępno, Sparta Ziębice i GZ LZS Grodków oraz grupa B: Śląsk Wrocław, Rekord Bielsko-Biała, UKS Orlik Blachowianka, AP Biała, Victoria Chróścice oraz nasz UKP Gol Opole.

Turniej składał się z dwóch faz: pierwsza to mecze w grupach każdy z każdym 1x15 minut, druga faza to mecze w grupach, tzw. Liga Mistrzów (drużyny, które zajęły miejsca 1-3 w swoich grupach) oraz tzw. Liga Europy (drużyny z miejsc 4-6). W drugiej fazie drużyny rozegrały mecze z ekipami przeciwległej grupy, a punkty zdobyte w pierwszej fazie przechodziły do drugiej rundy (oczywiście zdobycze punktowe z drużynami, które również weszły do tej samej ligi).

Nasi chłopcy w pierwszej fazie wygrali cztery spotkania, doznając jednej porażki z ekipą AP Biała, co i tak dało im pierwsze miejsce w grupie (drugie zajął Śląsk Wrocław, trzecie AP Biała). Druga faza to trzy spotkania, w tym dwa zwycięstwa (Odra Opole i AP Oleśnica) oraz porażka w ostatnim spotkaniu, ze zwycięzcą całej imprezy - Parasolem Wrocław. Trzecie miejsce przypadło Odrze Opole, a tuż za podium uplasował się Śląsk Wrocław.

Nasz bramkarz Antek został uznany za najlepszego całych rozgrywek, natomiast Franio został wyróżniony statuetką za najlepszego zawodnika drużyny (w każdej drużynie jeden zawodnik był tak nagradzany). Pozostałe indywidualne wyróżnienia trafiły do graczy Parasola.

Tradycyjnie wielkie brawa i podziękowania kierujemy do naszych kibiców – rodziców, którzy kulturalnie dopingowali zespół, dzielnie trzymając w dłoniach herb naszego klubu!

UKP Gol 2010: Antek, Franio, Adam, Wincent, Kokos, Marek, Mateo, Przemek, Dawid, Michał, Aleksander oraz trener Jarek.