Dwa razy na podium w ECO Cup 2019

19 maja wzięliśmy udział w turnieju ECO Cup 2019 dla rocznika 2008 i młodszych, organizowanym przez OKS Odra Opole. Wystawiliśmy tam dwie drużyny, które rywalizowały w dwóch oddzielnych grupach, jedna w grupie czerwonej, druga w niebieskiej. Rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym, a mecz trwał 18 minut, bez podziału na połowy, bramkarz + 6 zawodników w polu.

Pogoda dopisała, a sama impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Jego formuła była świetna, ponieważ graliśmy jednocześnie na 4 boiskach, najpierw jedna grupa, następnie druga na zmianę, więc drużyny miały tylko mecz przerwy pomiędzy spotkaniami. O to w tym wszystkim chodzi, żeby zawodnicy grali a nie czekali długo na kolejną potyczkę.

Nasze dwa zespoły spisały się bardzo dobrze. Jedna i druga ekipa prezentowała naprawdę dobry poziom sportowy na tle swoich rywali. W turnieju była prowadzona klasyfikacja i ostatecznie obaj nasi reprezentanci uplasowali się na  trzecich miejscach.

- Śmiało mogę powiedzieć, że spokojnie stać nas było na dużo więcej, ale w kilku meczach zabrakło koncentracji, konsekwencji w grze, co przyczyniło się, że schodziliśmy z boiska nie z takim rezultatem jaki chłopców by zadowalał. Mecze były zacięte i często o wyniku decydowały ostatnie sekundy. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję, że widzimy się za rok - podsumował udział UKP Gol trener Rafała Watras