Dwie drużyny w wojewódzkim finale Pucharu Tymbarku

W Centrum Sportu w Opolu, odbyły się eliminacje do wojewódzkiego finału turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku 2018". Spośród trzech naszych drużyn awans wywalczyły dwie. Wiosną 2019 roku, najprawdopodobniej w Brzegu, zagrają zawodnicy z rocznika 2011 (U8) oraz 2009 (U10). Drużyna z rocznika 2008 grając w kategorii U12 zajęła 3. miejsce, ale swoje boje toczyła z rywalami starszymi o rok.

Drużyna prowadzona przez trenera Kamila (U8) grała bardzo widowiskowo i skutecznie, ogrywając wszystkich rywali w drodze do finału. Chłopcy pokazali jaką radość sprawia im gra w piłkę i jakimi umiejętnościami już dysponują. Ekipa prowadzona przez trenera Maćka (U10) zaczęła dosyć nerwowo i ze skutecznością miała problemy, co sprawiło, że musiała czekać na pozostałe wyniki.

- Na nasze szczęście zaliczka jaką sobie wypracowaliśmy w meczach grupowych sprawiła, że mogliśmy przystąpić do meczów półfinałowych. W tym meczu chłopcy zagrali już na miarę swoich umiejętności i mogliśmy cieszyć się z występu w meczu finałowym. Tam czekała na nas ogromna niespodzianka w postaci chłopców trenera Jarka, dlatego po zakończonym meczu wszyscy mogli cieszyć się ze zwycięstwa - zdradza turniejową ciekawostkę Maciej Michniewicz.

Drużyna trenera Pawła także reprezentowała kategorię U10. Zmagania zakończyła na fazie grupowej, ale rywalizacja  sprawiła jej i nam dużo radości, a mecze z jej udziałem były bardzo emocjonujące i trzymające w napięciu do samego końca. - Była to dla nas bardzo udana impreza. Pokazaliśmy ciekawy i przyjemny dla oka futbol. Gratulacje dla wszystkich zawodników za ambicję i postawę na boiskach - podsumował występy UKP Gol trener Maciej.