Dwie wygrane w lidze młodzika

W tym tygodniu nasi młodzicy rozegrali kolejne mecze ligowe. Przyszło nam zmierzyć się z Odrą II Opole i Orłem Źlinice.
Mecz derbowy z Odrą wywołał u chłopców wiele emocji. Każda z drużyn podchodziła do spotkania bardzo skoncentrowana i każda z stwarzała sobie sytuację bramkowe. Mecz był bardzo szybki i obfitował w wiele składnych i przemyślanych akcji. Było się czym emocjonować, a zgromadzeni rodzice co chwilę oklaskiwali zawodników obu drużyn.

Pierwsza połowa był bardzo wyrównana, lecz to my wyprowadziliśmy najładniejszą akcję w tej części gry i zakończoną celnym trafieniem. Druga odsłona prezentowała się równie szybko i emocjonująco. Odra próbowała doprowadzić do wyrównania a nasi chłopcy za wszelką cenę chcieli podwyższyć wynik spotkania. W końcówce OKS zdobył wyrównującą bramkę i zapanowała euforia po stronie gospodarzy. Jednak nie był to koniec emocji, gdyż walczyliśmy do końca o 3 punkty i po kolejnej doskonałej akcji udało się strzelić zwycięskiego gola. Po meczu można było usłyszeć gromkie brawa zgromadzonych rodziców w kierunku obu drużyn. Po raz kolejny pokazaliśmy, że mecze z naszym udziałem są dobrymi widowiskami a umiejętności chłopaków powoli ale systematycznie wzrastają.

Mecz z Orłem Źlinice był toczony cały czas pod dyktando naszych zawodników. Zadaniem było spokojne utrzymywanie się przy piłce i konstruowanie akcji od tyłu. Wiele elementów technicznych jak i taktycznych realizowaliśmy poprawnie ale chłopcy wiedzą nad czym jeszcze muszą pracować i co należy poprawić, żeby efektywność gry była jeszcze większa. Po ostatnim gwizdku sędziego chłopcy ponownie mogli cieszyć się ze zwycięstwa i podziękować oklaskami rodzicom za doping.

Opolska Liga Młodzika grupa 3

UKP Gol: Emil, Ostry, Steve, Dawid, Ignaś, Oski, Garbuś, Janek, Cygi, Wojtas, Kondziu, Oli, Tuszi, Kapi, Ma