Gol Cup 2019 wyłonił zwycięzców

GOL CUP 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Opola, to jeden z największych turniejów na Opolszczyźnie dla kategorii wiekowej U-8, który od kilku lat jest rozgrywany na Stadionie Miejskim w Opolu. Impreza organizowana jest przez UKP GOL Opole, wspólnie z rodzicami naszych wychowanków. Jak co roku w turnieju wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Wszystkie mecze były rozgrywane na czterech doskonale przygotowanych boiskach. Drużyny rozstawione były w dwóch grupach liczących po osiem zespołów, w których każdy rywalizował z każdym, żeby wyłonić drużyny grające w półfinałach.

Jako gospodarze turnieju mieliśmy możliwość wystawienia dwóch drużyn, tak by wszyscy zawodnicy z tego rocznika mogli sprawdzić swoje umiejętności rywalizując z rówieśnikami. Obie ekipy prezentowały bardzo dobry futbol. Drużyna trenera Kamila była bardzo blisko otworzenia sobie drogi do półfinału, lecz musiała uznać wyższość drużyn z Wrocławia - Śląska i Bumerangu, zajmując ostatecznie 3. miejsce w grupie. Drużyna trenera Pawła to w większości chłopcy urodzeni w roku 2012 (a zaznaczyć trzeba, że w turnieju uczestniczyli chłopcy z rocznika 2011) i pomimo różnicy wiekowej sprawiali nie mało niespodzianek, grając z wielkim zaangażowanie. Dla nich najważniejszy był sam udział, a wynik całkowicie zszedł na dalszy plan.

W półfinałach spotkały się pary: Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze oraz Ślęza Wrocław - Bumerang Wrocław.. Po emocjonujących spotkaniach, stojących na bardzo wysokim poziomie Śląsk ograł Górnika, a Ślęza dopiero w rzutach karnych pokonała ekipę Bumerangu. W meczu o 5. miejsce nasi chłopcy stanęli "oko w oko" z GKS-em Katowice i po bardzo zaciętym spotkaniu mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Finał w obecności wszystkich zgromadzonych drużyn był ozdobą turnieju, a po główną nagrodę ufundowaną przez firmę RJ AUTOAMTYKA sięgnęła drużyna Ślęzy, wygrywając mecz finałowy 2:1.

Nagroda firmy NUTRICIA powędrowała w ręce zawodników Śląska Wrocław (2. miejsce).
3. miejsce i nagrodę od Firmy JAKO reprezentowanej przez Pana Krystiana Golca zgarnął Bumerang Wrocław.
Natomiast nagrodę Opolskiego Związku Piłki Nożnej przejęli zawodnicy Górnika Zabrze.

Trenerzy premiowanych drużyn również otrzymali nagrody, które ufundowali: FIT - CATERING oraz SEW - Eurodrive.

Wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i puchary ufundowane przez Miasto Opole, które wręczał v-ce Prezydent Miasta Opola, Pan Przemysław Zych.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Fanciszek Sygut - Górnik Zabrze, a koronę "Króla Strzelców" zgarnął zdobywca 16 bramek Maksymilian Comski - Bumerang Wrocław.

W każdej drużynie został wyróżniony najlepszy zawodnik otrzymując pamiątkową statuetkę. Z naszych drużyn na takie wyróżnienie zasłużyli: Jan Kaleta i Kordian Strąg, choć oczywiście wielkie brawa i gratulacje należą się wszystkim naszym zawodnikom.

Drużyny występujące w GOL CUP 2019:

Śląsk Wrocław, Skra Częstochowa, Odra Opole, Olympic Wrocław, Gryf Świdnica, Ślęza Wrocław, AP Team Gliwice, GKS Katowice, Górnik Zabrze, Spiders Krapkowice, Soccer College Łubniany, Bumerang Wrocław, Victoria Chróścice, Juventus Academy Piekary Śląskie, UKP Gol Opole.

UKP GOL Opole reprezentowali: Kordian, Seweryn, Franek, Maciek, Borys, Janek P, Janek Ś., Antek, Mateusz, Dawid, Wojtek, Kazik, Janek K., Kacper, Janek M., Maxim, Maks.

Kolejna edycja turnieju organizowanego przez UKP GOL, JAKO partner Opole oraz rodziców dobiegła końca, lecz już dziś zaczynamy myśleć o kolejnej.

Z wielką radością przyjmujemy fakt, że nasz turniej cieszy się ogromnym uznaniem i przyjeżdżają do nas coraz to bardziej uznane marki. Dzieję się tak dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, wsparciu sponsorów: RJ Automatyka, Nutricia Opole, FIT- Catering, JAKO Partner Opole, SEW - Eurodrive, ELPO, AMT, Pawlak Security, Piekarnia Charciarek, Restauracja Radiowa, AUCHAN Opole oraz udziale partnerów - Miasto Opole, MOSiR Opole, Opolski Związek Piłki Nożnej.

Wszystkim składamy ogromne podziękowania i już teraz zapraszamy za rok!!!

fot. Mirosław Szozda