Krapkowickie Pająki sprawdziły naszą formę

W sobotni poranek grupa "Gol IV" wybrała się na mecz sparingowy do Krapkowic, gdzie zmierzyła się z miejscowymi Spidersami. Mecz rozgrywany był w czterech odsłonach, po 25 minut każda. Tym razem graliśmy systemem 5+1 (pięciu zawodników w polu plus bramkarz) gdzie ostatnimi czasy graliśmy 6+1.

Chłopcy musieli trochę dostosować się do warunków by "zaskoczyć" i początek był dla naszej ekipy mało udany. W miarę upływu czasu radziliśmy sobie coraz lepiej, zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe i zdobywać gole. Wiał przy tym dosyć silny wiatr i drużyna, która grała "z wiatrem" miała w danej połowie przewagę.

- Obie ekipy stworzyły bardzo fajne widowisko, a do poziomu gry chłopaków dostosowali się rodzice obu ekip, którzy w wesołej atmosferze i pełnej pozytywnych komentarzy, dopingowali swoje zespoły. W tym dniu moi chłopcy byli oceniani za cztery elementy techniczno - taktyczne, takie jak: gra 1x1 w obronie, decyzyjność, poruszanie się po boisku oraz reakcję na poczynania przeciwnika z piłką. Na pewno w tych aspektach jest nad czym pracować i musimy korygować błędy, aby popełniać ich jak najmniej. Zaznaczyć muszę, że to są tylko dzieci, poziom ich rozwoju jest różny i nie możemy oczekiwać, że wszyscy będą rozwijać się jednakowo, Najważniejsze by każdy z nich robił postępy - podsumował spotkanie trener Maciej Michniewicz.

UKP Gol: Emil, Dawid, Janek, Patryk, Karol, Maciek, Marcin, Wojtek, Antek, Franek, Oskar.