Miejsce na podium w kluczborskim turnieju

Bardzo pozytywnym akcentem zakończyliśmy okres zimowy,  zajmując 3. miejsce w turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską Młody MKS Kluczbork. W turnieju Wheel Of Steel Cup 2019 (nazwa sponsora) wzięło udział 8 zespołów z rocznika 2008: Sporting Lubliniec, Gwarek Zabrze, Płomień Częstochowa, Olympic Wrocław, Juventus Piekary Śląskie, dwie drużyny gospodarzy i oczywiście nasz UKP Gol.

W fazie grupowej rozpoczęliśmy rywalizacje od dwóch zwycięstw i remisu z "Juve". W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z gospodarzami, a bardzo wyrównany pojedynek przyniósł dużo sytuacji podbramkowych po obu stronach. Przegrywaliśmy pechowo po przypadkowej ręce w polu karnym i "jedenastce", ale zdołaliśmy odrobić straty, co doprowadziło do serii rzutów karnych. Tu skuteczność MKS-u okazała się lepsza i musieliśmy się zadowolić meczem o 3. miejsce. Na naszej drodze ponownie stanęła ekipa z Piekar Śląskich, ale tym razem wygraliśmy.

- Trzeba zdecydowanie pochwalić chłopaków. Bardzo dobrze rozgrywali piłkę od tyłu. Podobać się mogła zdecydowana i skuteczna gra w obronie a podejmowanie szybkich i skutecznych decyzji miało wpływ na to, że nasza gra wyglądała na parkiecie naprawdę bardzo dobrze. Zdarzały się też słabsze momenty oraz błędy, ale jest tego coraz mniej, a jeśli już się zdarzają, szybko zostają skorygowane - opisuje poczynania swych podopiecznych trener Maciej Michniewicz.

Nagrody indywidualne za swoje występy podczas imprezy zgarnęli zawodnicy Olympicu i Młodego MKS-u, ale okazało się że świetna dyspozycja strzelecka Antka, doprowadziła go do korony króla strzelców! Gratulacje dla całej drużyny i obecnych rodziców, którzy nas gorąco wspierali!

UKP 2008: Emil, Dawid, Ignaś, Steve, Garbuś, Janek, Antek, Wojtas