Młodziki już walczą o ligowe punkty

Drugiego września, meczem z Gazownikiem Wawelno, zainaugurowaliśmy noy sezon w Opolskiej Lidze Młodzika.  Pomimo złych warunków atmosferycznych i nie najlepiej przygotowanego boiska, nasi zawodnicy wyszli na plac gry bardzo zmotywowani. Większość chłopaków debiutowało w tego dnia w naszych barwach, ale nie miało to żadnego wpływu na ich postawę.

Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę i budowaliśmy przewagę, co przekładało się na zdobywane bramki. Spotkanie bez wielkiej historii zakończyło się naszym wysokim zwycięstwem. Trzy dni później, a dokładnie w ostatni czwartek, podejmowaliśmy u siebie Pomologię Pruszków, która na pewno jest jednym z faworytów tych rozgrywek. Tym razem doskonale przygotowane boisko w Kotorzu Małym, na którym rozgrywamy mecze domowe sprawiło, że cały mecz był bardzo dobrym widowiskiem piłkarskim,

Goście bez respektu rozpoczęli spotkanie i wykorzystali naszą bojaźliwość. Z biegiem czasu nabraliśmy jednak pewności, budowaliśmy swe akcje od tyłu i zaczęliśmy coraz bardziej zagrażać bramce rywali. Efektem tego była doskonała akcja, gdzie w końcowej fazie Konrad doskonale obsłużył Maćka, który technicznym strzałem pokonał golkipera rywali. Do przerwy schodziliśmy więc tylko z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron to nasza drużyna zaczęła nadawać ton grze. Dobra organizacja gry w obronie jak i ataku sprawiła, że Pomologia miała coraz więcej problemów. Niestety, nie udało się wykorzystać swojej szansy na zdobycie gola, a goście w ostatniej minucie skontrowali i ustalili wynik meczu. Ostatecznie przegrywamy 3:1, lecz nasza gra dała nam wiele satysfakcji. Szybkie tempo meczu z obo stron zadowoliło kibiców zgromadzonych na trybunach, którzy gromkimi brawami podziękowali chłopakom za ambitną postawę.

UKP (Gazownik i Pomologia): Emil, Ostry,Steve, Garbuś, Tymek, Oski, Oli, Tuszi,Wojtas, Cygi, Ignaś, Dawid, Kapi, Marek, Janek, Kondziu

Wyniki i terminarz naszej drużyny