Młodziki zakończyły rundę jesienną. Jest miejce na podium!

Zawodnicy z rocznika 2008 zakończyli swoje rozgrywki w Opolskiej Lidze Młodzika (kat. wiekowa 2007 i młodsi). Był to ich pierwszy sezon w regularnych rozgrywkach ligowych, a mimo tego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

- Musieliśmy się dostosować do wymiarów boiska, gdyż w zeszłym roku graliśmy jeszcze w systemie 6+1. W młodzikach walczy się już na dużo większym boisku, a liczba zawodników wzrasta do 9. Chłopcy dość szybko zaadoptowali się do nowych warunków i z meczu na mecz ich poczynania wyglądały coraz lepiej - wyjaśnia trener Maciej Michniewicz.

- Bywały mecze naprawdę bardzo dobre, ale również przydarzały się słabsze. To są jeszcze bardzo młodzi zawodnicy i muszą się uczyć. Błędy są częścią procesu szkolenia i najważniejsze jest to, żeby potrafili jak najszybciej wyeliminować swoje deficyty techniczne, taktyczne i zaczęli podejmować na boisku prawidłowe decyzje. Nie muszą być one do końca skuteczne, ale najważniejsze żeby były wynikiem samodzielnie podjętych wyborów - tłumaczy prezes naszego klubu.

Ostatecznie nasi chłopcy zajęli w tabeli 3. miejsce, w gronie 14 uczestników. Po zmianach, jakie wprowadził niedawno Opolski Związek Piłki Nożnej w systemie rozgrywek młodzików, aktory ma na celu podniesienie jakości szkolenia piłki młodzieżowej, UKP Gol uzyskał awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Brawo!

- Bardzo z tego powodu jesteśmy zadowoleni, gdyż chłopcy swoją postawą na treningach i w meczach zasłużyli sobie na takie wyróżnienie. Nie oznacza to, że spoczywamy na laurach. Przed nami jeszcze bardzo daleka droga. W okresie zimowym poza pracą na treningu, mamy zaplanowane gry sparingowe z bardzo dobrymi zespołami. Chcemy rywalizować przede wszystkim z takimi drużynami, ponieważ w każdym meczu zawodnicy będą musieli wspinać się na wyżyny swoich umiejętności. Muszą także czuć presję czasu i presję przeciwnika, byśmy mogli ocenić ich "prawdziwy" poziom umiejętności, a oni wtedy też dostrzegą jakie są ich mocne i słabe strony - kreśli najbliższe plany pan Maciej.

Wielkie podziękowania kierujemy do rodziców, za zaangażowanie i wsparcie jakim darzyli zawodników podczas wszystkich spotkań. Swoją postawą w czasie meczów zasłużyli na prawdziwy "Medal Uśmiechu"!

UKP Gol OLM: Blancos, Ostry, Franek, Ignaś, Dawid, Maro, Tymek, Steve, Garbuś, Kondziu, Oli, Wojtas, Tuszi, Janek, Kapi, Oski, Cygi

Wyniki

Tabela