Na koniec roku zagrali Funinio w Stegu Arenie

29 grudnia, w Stegu Arenie w Opolu, zawodnicy naszego klubu zagrali w ostatnim w tym roku turnieju halowym. Zorganizowała go szkółka Soccer College Łubniany, a do rywalizacji, w której nie prowadzono klasyfikacji końcowej, przystąpiło osiem zespołów: Spiders Krapkowice, MKS Gogolin, Rodło Opole, MKS Funball Kluczbork, dwie drużyny Odry Opole, gospodarze i oczywiście UKP Gol.

Zawody toczyły się w formule tzw. „Funinio”, czyli gra 3x3, bez bramkarzy, na 4 bramki (każdy zespół bronił dwóch i strzelał do dwóch małych bramek o wymiarach 1x1m). Strefa strzału przed bramkami wynosiła 3 metry i tylko stamtąd zaliczane było trafienie. Kolejnym przepisem dotyczącym tej strefy było to, że obrońca do strefy strzału mógł wbiec dopiero w momencie wprowadzenia tam piłki przez atakującego. W przypadku złamania tej zasady dyktowany był rzut karny, "sam na sam" w czasie 10 sekund (broniący nie mógł zdobyć gola po odbiorze).

- Formuła tego turnieju wymuszała na zawodnikach dryblowanie i szybkie operowanie piłką, dzięki czemu mecze były naprawdę bardo emocjonujące i zdobywano mnóstwo bramek. T bardzo ważne w procesie szkolenia młodych piłkarzy - podsumował trener Jarosław Draguć. 

UKP Gol: Przemo (który w każdym meczu zdobywał minimum 3 bramki, a w jednym nawet 10!), Mateo, Igi, Wincento, Dawidow oraz Wojtek.

Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy wspierali swoje pociechy okrzykami UKP, UKP!