Orliki i Żaki po 4. kolejce

4. kolejka Wojewódzkiej Ligi Żaka i Orlika została rozegrana 11 maja przy pięknej, słonecznej pogodzie. Bardzo dobrze w kategorii Orlika spisała się drużyna Spiders-ów Krapkowice, która wygrała sześć meczów i zremisowała jeden. Spora w tym zasługa Jakuba Klischa, który bardzo dobrze kierował poczynaniami kolegów. Zdobył on 8 bramek i zanotował wiele kluczowych podań.

Warto odnotować bardzo dobry wynik drużyny Soccer College 2009 - dwa zwycięstwa i trzy remisy i tylko dwie porażki.  Młoda ekipa świetnie radziła sobie na boisku, a w potyczce z starszymi kolegami ze swojego klubu zremisowała pierwszy raz w tej edycji ligi i przy odrobinie szczęścia mogli to spotkanie wygrać!

W rywalizacji Żaków, w grupie niebieskiej, pierwsze miejsce i 11 punktów do tabeli głównej, po raz pierwszy wywalczył UKP Gol! Najpierw po bardzo zaciętym meczu wygraliśmy z faworytem, drużyną Odry Opole, a spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, gdzie zaangażowania i woli walki mogłoby uczyć się wiele drużyn seniorskich. Grupę niebieską po tej serii spotkań opuszczają Soccer College i AP Biała

.
W grupie czerwonej bezdyskusyjnie cztery mecze wygrała Victoria Chróścice, która w czterech meczach zaaplikowała swoim rywalom aż 28 bramek. Sporą niespodzianką in plus była postawa MKS-u Gogolin, który pierwszy raz awansował z grupy czerwonej i za tydzień będzie się mierzył w grupie niebieskiej.

MVP 4. kolejki:
Orliki 2008
Filip Cossbau (Victoria Chróścice), Maks Romanowski (Soccer College09), Maks Kowal (Soccer College), Dawid Wiśnieski (Chemik), Kuba Bień (Spiders Krapkowice), Emil Mokwiński UKP Gol),

Żaki 2010
Marcel Fait (MKS Gogolin), Jan Kucharski (Swornica), Antoni Polak (Stal Brzeg), Dominik Brzoza (Soccer College), Aleksander Pruś (Start Namysłów), Filip Waniek (Victoria Chróścice), Szymon Pietruczuk (Odra Opole), Adam Ozaist (Spiders Krapkowice), Marko Zboroń ( AP Biała), Antoni Larski ( UKP Gol).

Następna kolejka już za tydzień 18 maja przy ul. Wandy Rutkiewicz. Serdecznie zapraszamy!

Raport