Orliki i Żaki po 7. kolejce

Przy palącym słońcu, 1 czerwca, w Dzień Dziecka rozegraliśmy 7. kolejkę Ligi Żaka i Orlika. Była to ostatnia runda przed finałami, które czekają nas już w najbliższy piątek. W tej serii gier w kategorii Orlików najlepsza okazała się Victoria Chróścice, która w trakcie jednego z meczów straciła swojego lidera – Kacpra Sucharskiego. Ciężar strzelania bramek wziął jednak na siebie jednak Marko Śmieszoł, który zdobył 9 bramek. Miejsce na podium w tej kolejce obsadziły Soccer College i UKP Gol.

Kolejne trzy drużyny zdobyły po 9 punktów, a o kolejności decydowała mała tabela bezpośrednio zainteresowanych drużyn i tak: Spiders przed Soccer College09 i Chemikiem. W grupie mistrzowskiej A, w rundzie finałowej zmierzą się: Victoria Chróścice, UKP Gol, Chemik Kędzierzyn – Koźle i Spiders Krapkowice. W grupie B rywalizować będą ze sobą AP Namysłów, Soccer College, Soccer College09 i MKS Gogolin.

W kategorii Żaków nie lada sensacja, gdyż zespół Odry Opole, który jak dotąd we wszystkich 29 meczach zanotował tylko dwie porażki, to w tej serii gier przegrał dwukrotnie. Najpierw w hitowym starciu przeciwko UKP Gol musieli uznać wyższość naszych chłopaków. Po tym meczu osłabieni brakiem kilku kluczowych zawodników przegrali ze Startem Namysłów, co wcale nie umniejsza sukcesu namysłowskich adeptów piłki nożnej.
W Żakach w grupie mistrzowskiej oprócz Odry i UKP Gol znalazły się jeszcze Victoria Chróścice, Start Namysłów i AP Biała. W grupie B rywalizować będą Swornica Czarnowąsy, Soccer College, Stal Brzeg, MKS Gogolin i Spiders Krapkowice.

MVP Żaków VII kolejki to:

Mateusz Ziębla (AP Biała), Dawid Depta (MKS Gogolin), Paweł Matyszok (Swornica), Aleks Bąk (Spiders), Antek Szachnowski (Start), Szymon Krypczyk (Victoria),Michał Wróbel (Odra), Marek Pietrzyk (UKP Gol), Paweł Grzelak (Soccer).

MVP Orlików VII kolejki:

Paweł Barthy (Victoria), Damian Spallek (MKS Gogolin), Aleksander Bazan (Chemik), Tobiasz Witek (Soccer), Dominik Miś (Spiders), Patryk Kulpaka (UKP Gol), Michał Dębicki (Soccer 09).

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy piątek 7 czerwca od 17 na obiekty przy ul. Wandy Rutkiewicz.

Raport 7. kolejki