Podsumowanie Wojewódzkiej Ligi Żaków i Orlików

Finałowa seria za nami. Ostatnie mecze Wojewódzkiej Ligi Żaka i Orlika rozegraliśmy w piątkowy wieczór i to na zielonej, naturalnej murawie. Frekwencja na trybunach dopisała, a chłopaki stanęli na wysokości zadania i pokazali, że mają bardzo duże umiejętności i przy odpowiednim prowadzeniu i ciężkiej pracy nad sobą mogą za kilka lat spełnić swoje marzenia.
W kategorii Orlika, w grupie A, w tej serii spotkań najlepiej spisał się Spiders Krapkowice, który zanotował dwa zwycięstwa i remis. W ostatnim spotkaniu, bez wątpienia najbardziej dramatycznym, Spidersi zremisowali z Victorią Chróścice 4 : 4! Było to naprawdę świetne widowisko, a krapkowiczanie mimo, że gonili cały mecz wynik nie poddali się i udało im się dopiąć swego.

Całą Ligę wygrała jednak Victoria, która w przeciągu całych rozgrywek grała najrówniej i to ona zdobyła najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili jeszcze nasi chłopcy z UKP Gol i wspomniani Spidersi, którzy zepchnęli Chemik na czwartą pozycję.

W grupie B bezkonkurencyjna była drużyna Soccer College, która wygrała wszystkie mecze strzelając 20 bramek w trzech meczach. Drużyna z Łubnian dzięki świetnej postawie w rundzie finałowej zakończyła Ligę na piątym miejscu. Dalsze miejsca zajęły AP Namysłów, Soccer College09 i MKS Gogolin.

Królem strzelców został bezkonkurencyjnie Kacper Sucharski z Victorii Chróścice, który zdobył 74 bramki!!!
Najlepszym bramkarzem trenerzy wybrali Michała Nagaba ze Spidersa Krapkowice.

W Żakach, w grupie A, wszystkie spotkania wygrała nasza drużyna UKP Gol. Bardzo dobrze spisała się również drużyna Startu Namysłów, która pierwsze trzy mecze wygrała, a dopiero w swoim ostatnim spotkaniu musiała uznać wyższość zawodników UKP. Drużyna Odry Opole, która w przeciągu całej Ligi grała najrówniej zanotowała dwie porażki. Nie przeszkodziło to jednak w zajęciu pierwszego miejsca w klasyfikacji końcowej.
Podium oczywiście dla UKP Gol i Startu Namysłów, który dzięki wspaniałemu finiszowi wyprzedził na koniec Victorię Chróścice. Piąta pozycja dla AP Biała, która dzielnie walczyła w grupie mistrzowskiej.

W grupie B Swornica zanotowała cztery zwycięstwa i to zawodnicy z Czarnowąs zajęli szóstą lokatę. Dalsze miejsca dla Soccer College, Stali Brzeg, MKS Gogolin i Spidersa Krapkowice.

Królem strzelców został Fabian Wiesner – strzelec 52 bramek (niestety zabrakło go w rundzie finałowej).
Najlepszym bramkarzem został Tomasz Kędziora z Odry Opole.

I jeszcze MVP serii finałowej:

Żaki
Marcel Kanteluk (AP Victoria), Kacper Kokociński (UKP), Sebastian Rolek (Odra), Dawid Głąbica (AP Biała, Kacper Sowa (Start), Dawid Depta (MKS Gogolin), Szymon Brodziejewski (Swornica), Antoni Polak (Stal).

Orliki
Maks Brocki (Victoria), Kamil Szalecki (Spiders), Emil Mokwiński (UKP), Bartosz Porada (MKS Gogolin),Maks Walczyk (SC08), Tymek Raj (SC09), Michał Miśkiewicz (AP Namysłów), Dawid Wiśniewski (Chemik).

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom, którzy kulturalnie dopingowali swoje pociechy. Cieszy nas również to, że cała Liga odbyła się bez poważnych urazów, że nikt nie uległ jakiejś poważniejszej kontuzji.

Do zobaczenia za rok!

Finałowa kolejka