Pożyteczna lekcja z Odrą Opole

W niedzielne przedpołudnie w opolskim Centrum Sportu chłopcy z rocznika 2008 rozegrali mecz sparingowy z starszymi o rok zawodnikami Odry Opole. Mecz rozgrywany był zgodnie z sadami obowiązującymi w lidze młodzika. Drużyna Odry bezapelacyjnie była stroną dominującą, a jej zawodnicy prezentowali wysoki poziom techniczny i taktyczny.

- To było spore wyzwanie. Nasz zespół grał jednak bardzo mądrze i ambitnie. Próbowaliśmy każdą akcję budować od tyłu i to nam w wielu przypadkach dobrze wychodziło. Nie jesteśmy jeszcze przyzwyczajeni do wykorzystywania przestrzeni na boisku, jakie stwarzają jego wymiary na takim poziomie rozgrywkowym. Musimy się powoli do tego przyzwyczajać, ale na razie skupiamy się jeszcze na innych aspektach techniczno-taktycznych. Ten mecz pokazał, jaki potencjał indywidualny i zespołowy drzemie w całej drużynie. Bardzo dobrze byliśmy zorganizowaliśmy w obronie, ale stwarzaliśmy też sobie sytuacje bramkowe - analizuje trener Maciej Michniewicz

Można się cieszyć z gry naszych zawodników i sposobu w jaki próbują radzić sobie mimo przewagi fizycznej, technicznej i taktycznej rywala, i nie boją się swobodnie operować futbolówką. To bardzo ważne na tym etapie ich rozwoju. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Odry 4:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Wojtek i Konrad. Dziękujemy Odrze za bardzo dobrą lekcję piłki..

UKP Gol: Emil, Janek Z., Antek, Ignacy, Konrad, Szymon, Oskar, Patryk, Janek T., Wojtek,