Ramię w ramię z LZS-em Zawada

Od dziś, czyli od dnia zawarcia umowy z LZS-em Zawada, nasz klub będzie mógł korzystać z infrastruktury sportowej tego klubu. Panują tu doskonałe warunki sprzyjające piłkarskiemu rozwojowi. Boisko imponuje świetnie utrzymaną murawą, stadion posiada treningowe oświetlenie, a w trakcie rozbudowy jest zaplecze sanitarne.

- Rozmowy z panem Adrianem Brandtem, prezesem LZS-u były krótkie, ale bardzo treściwe. Gołym okiem widać, że obiekt ten jest dla nich przysłowiowym oczkiem w głowie i klasa rozgrywkowa, w której występuje drużyna z Zawady nie ma tu specjalnego znaczenia. To jest wizytówka nie tylko Zawady, ale też całej gminy. Cieszymy się bardzo z takiego rozwiązania - mówi założyciel naszego klubu Maciej Michniewicz.

- O UKP Gol od jakiegoś czasu zaczyna być głośno i słychać dużo pozytywnych opinii na temat tej szkółki. Wiemy, że pracują tam ludzie, którzy stawiają na jakość rozwoju młodych piłkarzy, a to w szkoleniu dzieci jest najważniejsze. My na razie mamy drużynę seniorów, ale kto wie, może w niedługim czasie dzięki współpracy z opolskim klubem zaczną swoje mecze rozgrywać u nas także dzieci. Bardzo się cieszymy, że na naszym obiekcie zaczną biegać "maluchy". Na pewno stadion zacznie tętnić życiem, a o to nam chodzi, aby promować nasz LZS, jak i samą miejscowość Zawada - wypowiada się pan prezes.

Na pierwszy ogień treningi w Zwadzie rozpoczną adepci z roczników 2006, 2008 i 2009. UKP Gol poczynił więc kolejny krok w kierunku rozwoju. - Już niedługo kolejny etap działań mających na calu poprawę wizerunku UKP Gol - gwarantuje trener Maciej. Wiemy o co chodzi, ale niech to na razie pozostanie tajemnicą.