Rocznik 2008 grał we Wrocławiu

W sobotnie popołudnie zawodnicy z rocznika 2008 udali się do Wrocławia, zeby na obiekcie FC Wrocław Academy rozegrać gry kontrolne z drużynami Zagłębia Lubin, Olympic Wrocław oraz gospodarzami tych gier. Mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach, gdzie jeden mecz trwał 2x25 minut. Na przysłowiowe "dzień dobry" zmierzyliśmy się z Zagłębiem Lubin, które jest jedną z najlepszych polskich akademii piłkarskich. Zdecydowaną przewagę uzyskali  "miedziowi", lecz nasi zawodnicy również przeprowadzili kilka ładnych i składnych akcji. Cieszy to, że pomimo różnicy w umiejętnościach staraliśmy się grać w piłkę i spokojnie budować każdą akcję od tyłu, co niejednokrotnie przynosiło efekty i stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Ostatecznie przegraliśmy 11:1 a honorowego gola strzelił dla nas Antek. Do kolejnego meczu z FC Wrocław Academy podeszliśmy już z zdecydowanie większą determinacją i z zamiarem korekty popełnianych błędów. Poprawiona została też faza przejściowa atak/obrona oraz obrona/atak, przez co wrocławianie mieli sporo problemów z rozegraniem piłki, Nasza gra była płynna i efektywna. Po dobrych składnych akcjach wygraliśmy 4:1, po bramkach Antka, Janka x2 oraz Tusziego.

Na zakończenie gier kontrolnych pozostała nam najlepsza drużyna tego dnia - Olympic Wrocław. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Po bardzo dobrej, krótkiej trójkowej wymianie podań, akcję sfinalizował ponownie Antek. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, jednak nasi zawodnicy dzielnie i skutecznie się bronili, a przy tym groźnie kontratakowali. Pod koniec pierwszej połowy straciliśmy dwie bramki i to zdecydowanie podcięło skrzydła naszym chłopakom. W drugiej połowie przewaga rywala była zdecydowana i charakteryzowała się bardzo wysokim wyszkoleniem technicznym. Rywa; grał bardzo skutecznie w sytuacjach 1x1. Pomimo tego my też stworzyliśmy jeszcze sytuacje bramkowe, a okrasą tego spotkania był strzał z dystansu Cygiego, który wylądował w samym okienku. Wynik 7:2 po stronie Olympicu ujmy nie przynosi.

- Były to naprawdę wartościowe sparingi. Takie spotkania weryfikują umiejętności indywidualne poszczególnych chłopaków. Zauważyć można jakim potencjałem technicznym i motorycznym dysponują rówieśnicy spoza regionu. Przy tak dysponowanym przeciwniku również zauważyć można jakie są deficyty w naszej grze zespołowej. Jest to już wiek, gdzie zdolność przewidywania, oceniania sytuacji zaczyna mieć coraz większe znaczenie. Poruszanie się w odpowiednich strefach boiska w momencie ataku i obrony powoduje, że można uzyskać przewagę w grze - podsumował wyjazd trener Maciej Michniewicz.

Na zakończenie gier organizator przygotował poczęstunek dla zawodników i rodziców. To było super granie, z bardzo wymagającym przeciwnikiem i kolejne bardzo wartościowa lekcja futbolu dla trenerów, zawodników i rodziców.

UKP Gol 2008: Emil, Janek, Ignaś, Dawid, Oski, Tuszi, Cygi, Antek, Steve, Garbuś.