Rocznik 2009 wojował w Namysłowie

Akademia Piłkarska w Namysłowie zorganizowała dwa turnieje (27 kwietnia i 25 maja) dla zawodników z rocznika 2009, których nagrodą za zwycięstwo był wyjazd do Chorzowa, na stadion Śląski, na mistrzostwa Polski. Oprócz gospodarzy w imprezie udział wzięli: Chemik Kędzierzyn-Koźle, MKS Kluczbork, Spiders Krapkowice, Stal Brzeg, Polonia Nysa i oczywiście nasz UKP Gol. 

Nasi chłopcy początkowo odstawali poziomem od reszty obsady, której ciężko było się przeciwstawić, ale z biegiem czasu szło im coraz lepiej. W pierwszym turnieju punktów nie zdobyli, choć przegrywali spotkanie jednobramkową różnicą, a swoich sytuacji strzeleckich nie potrafili zamienić na bramki. Ba! Zostali chyba "mistrzami poprzeczek".

W ostatnią sobotę było już znacznie lepiej i UKP Gol napsuł krwi głównym kandydatom do zwycięstwa. Tym było choćby bezbramkowe starcie z MKS-em Kluczbork, zespołem który wygrał wszystkie mecze w pierwszym turnieju. Wyrównany bój stoczyli też ze Spidersami - 9 drużyną z Warszawy z tegorocznego Tymbarka, gdzie polegli 2:3, lecz po znakomitym i wyrównanym spotkaniu.

- O dobrej postawie w drugim turniejowym podejściu zadecydowała maksymalna koncentracja, wiara we własne umiejętności i walka o każdy centymetr boiska. Nasi chłopcy pokazali tym samym, że ich możliwości są bardzo duże, należy jednak zmusić się do sporego wysiłku podczas każdej jednostki treningowej - podsumował występy trener Grzegorz Benedyk.

Zdjęcia