Rocznik 2010 wojował w Częstochowie

W dniu 7 grudnia złota grupa rocznika 2010 uczestniczyła w turnieju, którym był X Memoriał im. Przemysława Kożucha w Częstochowie. W stawce dziesięciu mocnych i solidnych drużyn nasz zespół uplasował się tuż za podium, z bilansem 4 zwycięstw i 3 porażek. Była to już czwarta w historii naszego klubu wyprawa na tę imprezę. 

Całą rywalizację wygrał Olimpic Wrocław, który wyprzedził Odrę Opole i Jedynkę Krasnystaw. Poza zwycięską trójką i oczywiście naszym "Golem", w turnieju wystąpiły takie zespoły jak: Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec, AP Sieradz, Sokół Aleksandrów oraz dwie drużyny gospodarzy - Skry Częstochowa.

Turniej odbywał się w dwóch grupach, systemem każdy z każdym, czas gry 1x22 minuty. Trzy pierwsze zespoły tworzyły grupę finałową, grając z zespołami drugiej grupy, natomiast zespoły z miejsc 4 i 5 zagrały w tzw. grupie pocieszenia.

UKP Gol zaprezentował ciekawy futbol, budując dużo mądrych i przemyślanych akcji oraz stwarzając sobie wiele podbramkowych sytuacji. - Przy ich wykończeniu, tego dnia brakowało nam jednak odrobiny precyzji, bądź troszkę zwykłego szczęścia. Przełożyło się to rzecz jasna na miejsce w klasyfikacji, ale nie to było najważniejsze. Tradycyjne podziękowania należą się rodzicom, za wspólnie spędzoną sobotę i wzorowy doping z trybun - podsumował wyjazd trener Jarosław Draguć.

UK Gol 2010: Antek, Franio, Adaś, Wincento, Ziemula, Mateo, Przemo, Dawid, Misiek, Kokos, Igi, Aleksander.