Rocznik 2011 wojował w Jaworze


W dniu 7 czerwca, w Jaworze, nasza "złota" drużyna z rocznika 2011 wzięła udział w turnieju im. Mieczysława Bieniusiewicza. Po dobrym występie uplasowaliśmy się tuż z podium. Imprezę wygrała Ślęza Wrocław (triumfator ostatniej edycji Gol Cup w Opolu), przed dwiema ekipami Polonii Świdnica. Ciekawostką jest to, że UKP Gol jako jedyny pokonał zwycięzców, więc dodatkowa satysfakcja na pewno jest.

Nasi chłopcy w 10 meczach doznali tylko dwóch porażek i to akurat z zespołami ze Świdnicy. - Miejsce nie jest najważniejsze, a gra jaką chłopcy prezentują. Tego dnia naprawdę grali bardzo dobrze, w większości spotkań dominowali i stwarzali sobie mnóstwo sytuacji bramkowych - recenzuje swych podopiecznych trener Jarosław Draguć.

W turnieju udział wzięło 18 zespołów, w tym między innymi: Chrobry Głogów, Olimpic Wrocław, Falubaz Nowa Sól, AP Reissa Poznań, FA Legnica, Miedź Legnica, Żaczek Lubin, JTS Jawor czy Kużnia Jawor, podzielonych na trzy grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym.

W tej fazie nasz zespół wygrał 4 spotkania i jedno zremisował, dzięki czemu z pierwszego miejsca awansował do grupy finałowej, nazwanej grupą Ligi Mistrzów (awans 1 i 2 miejsca, 3 i 4 miejsce znalazły się w grupie Liga Europy, a 5 i 6 w Lidze Angielskiej).

- W fazie finałowej zespoły znowu grały systemem każdy z każdym, ale już o miejsca i tutaj nasz zespół dwa razy wygrał, raz zremisował i po ośmiu meczach bez porażki, przegrał dwie ostatnie potyczki, w których zabrakło skuteczności i trochę szczęścia po stworzonych sytuacjach i fajnej grze dla oka. Dziękujemy rodzicom za kulturalny doping oraz wspólnie spędzony czas i za to, że w ten deszczowy przyjechali z pociechami na turniej - kończy szkoleniowiec drużyny.

.UKP Gol 2011: Maksior, Kazik, Maxim, Mateo, Wojtek, Dawid, Kacper, Maciek, Janek i Janek