Srebrna wyprawa do Nysy

Drużyna rocznika 2010 wzięła udział w turnieju halowym AKWA, który 17 lutego odbył się w Nysie. Uczestniczyło w nim sześć zespołów: Wratislavia Wrocław, Orlik Ząbkowice, Orlik Prudnik, MKS Gogolin, Polonia Nysa i nasz UKP Go II. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym 1x15 minut, bramkarz + 4 zawodników w polu.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja medalowa, więc grano o zwycięstwo nie tylko w meczu, ale także w całym turnieju. Nasza drużyna odniosła cztery zwycięstwa bez straty gola, jednakże w ostatnim meczu, po super spotkaniu, uległa ekipie z Prudnika, co uplasowało ją na drugim miejsce w całej imprezie.

Organizatorzy wybierali i wyróżniali pucharami: najlepszego zawodnika zawodów, najlepszego bramkarza, którym uznano naszego golkipera Antka (ogromne brawa!) oraz króla strzelców. W tej ostatniej klasyfikacji trzech zawodników miało na swoim koncie tyle samo bramek, w związku z tym zadecydowano o serii rzutów karnych, które zawodnicy wykonywali do skutku. Zwycięsko z tego boju po 5. kolejce wyszedł nasz zawodnik Aleksander i to on otrzymał ten zaszczytny tytuł oraz nagrodę indywidualną. Gratulujemy!

- Mimo drugiego miejsca, sposób gry jaki zaprezentowali nasi chłopcy cieszył moje oko, ale też kibiców i rodziców, którym dziękuje za gorący i kulturalny doping - podsumował krótko występ trener Jarosław Draguć.

UKP Gol II: Antek, Franio, Igi, Mateo, Misiek, Marunio, Adaśko, Wincento, Przemula, Dawido i Aleks.