Udany występ na Jako Cup 2016

Drużyna rocznika 2006 i zawodnicy młodsi uczestniczyli w turnieju Jako Cup 2016, który odbył się 17 września w Chróścicach. Jego organizatorem był miejscowy klub Victoria.

Do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn podzielonych na dwie grupy, a mecze toczyły się na czterech boiskach systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu wszystkich spotkań powstały nowego grupy - "Ekstraklasa" i "1 liga". Do tej pierwszej awansowały zespoły z miejsc 1-4, zaś do tej drugiej zespoły z pozycji 5-8.

Znowu grano tym samym system. Naszemu zespołowi nie udało się awansować do "elity", choć było bardzo blisko, gdyż w ostatnim meczu grupowym zwycięstwo dawało nam taką przepustkę, lecz padł remis i zagraliśmy ligę niżej.

- Mnóstwo minut spędzonych na boisku, które było wzorcowo przygotowane do rozgrywek przyczyniło się do rozwijania i  doskonalenia umiejętności naszych wychowanków. Chłopcy rozegrali świetne mecze, nie ustrzegając się też błędów i słabszych spotkań. Ich postawę uważam za bardzo dobrą, każdy z nich starał się grać jak najlepiej potrafił, tak jak pozwoliła na to dyspozycja tego dnia. Dużo pięknych akcji, które kończyły się równie świetnymi bramkami. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz piłkę za trud włożony w ten turniej. Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy i spędziliśmy miło wspólnie czas. Dziękuję rodzicom za opiekę, pomoc, kulturalny, głośny i pozytywny doping - podsumowuje występ swoich podopiecznych trener Rafał Watras.