UKP Gol II grał noworocznie pod Jasną Górą

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza drużyna na mocno obsadzonym turnieju, który odbył się 12 stycznia w Częstochowie. Mimo iż w stawce dwunastu zespołów, nasi zajęli dopiero szóste miejsce, to trzeba było GKS-u Katowice, żeby przegrać spotkanie o piąty plac.

Turniej rozgrywany był w dwóch fazach: pierwsza to mecze w grupach (2 grupy po 6 zespołów), każdy z każdym 1x14 minut, bramkarz plus 5 zawodników w polu. Nasza drużyna w tej fazie pokonała GKS Bełchatów, ŁKS Łódź (II miejsce w turnieju) i Wartę Sieradz, zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec oraz przegrała z gospodarzami turnieju Skrą Częstochowa, zajmując 3. miejsce w grupie.

Druga faza turnieju, rozgrywana była systemem pucharowym i już spotkania o konkretne miejsca. Zespoły z pozycji 1-4 grały "na krzyż" o zwycięstwo w całym turnieju, natomiast drużyny z pozycji 5 i 6, o miejsca 9-12.  - W niej na początek, w ćwierćfinale rywalizowaliśmy z Varsovią Warszawa (zajęli 2. miejsce w grupie B). Bardzo dobra gra naszego zespołu niestety zakończyła się pechową przegrana. Gola straciliśmy minutę przed końcem i tym samym pozostało nam grać o miejsca 5-8. W następnym meczu wzięliśmy rewanż za porażkę w grupie i wygraliśmy ze Skrą Częstochowa, która w ćwierćfinale nie sprostała Rozwojowi Katowice. To zwycięstwo dało nam możliwość gry z Gieksą. Ogólnie wszystkie zespoły w turnieju prezentowały wyrównany poziom, o czym świadczy faza pucharowa, w której to zespoły z obu czwartych miejsc wygrały ze zwycięzcami grup, a na dodatek spotkały się ze sobą w finale po zwycięskich grach półfinałowych - opowiada trener Jarosław Draguć.

Zwycięzcą turnieju został Rozwój Katowice, który wygrał w finale z ŁKS Łódź po serii rzutów karnych. Bilans naszego zespołu to 4 zwycięstwa, remis i 3 porażki, jednakże chłopcy pokazali bardzo wysoki poziom techniczny, dobrą taktykę i ambicjonalnie podeszli do swych występów.

Dziękujemy rodzicom za wspaniały i kulturalny doping i za to, że poświęcili całą sobotę na wspieranie chłopaków, którzy wystąpili w następującym składzie: Antek, Franio, Igi, Adaś, Wincento, Mateo, Ziemol, Marunio, Misiek, Przemula i Aleksander.