UKP Gol wyróżniony przez PZPN. Walczymy o Srebrny Certyfikat!

Działalność Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Gol została doceniona i wyróżniona przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w pilotażowym programie certyfikacji szkółek i akademii piłkarskich w całej Polsce. Celem certyfikacji jest nadanie odznaki, która będzie znakiem jakości szkolenia w naszej szkółce. Na obecną chwilę zaproszonych zostało 160 klubów z całego kraju.

- Bardzo cieszy nas takie wyróżnienie i na pewno dołożymy wszelkich starań, żeby z roku na rok podnosić jakość szkolenia i w naszym klubie oraz windować piłkarski poziom naszych wychowanków. Na obecną chwilę aplikujemy na tzw. "Srebrną Gwiazdkę". Całą środę spędziliśmy w Warszawie, gdzie zapoznawaliśmy się dokładnie z całym programem certyfikacji. Wszystko odbyło się podczas szkolenia, które dotyczyło funkcjonowania systemu i aplikacji swojego wniosku - precyzuje założyciel UKP Gol, trener Maciej Michniewicz.

Dodajmy, że beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika, prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B lub wyższą, w grupach liczących maksymalnie 14 zawodników u jednego trenera. Ponadto szkółka musi posiadać 4 drużyny w kategorii wiekowej Junior G/F/E/D (U6-U13) oraz wykazać dyspozycyjność w zaleceniu dotyczącym wymagań odpowiedniej infrastruktury treningowo-szkoleniowej i mieć rozpisany co najmniej 6-miesięczny plan działania.