Wojowali z polskim Juventusem

W niedzielne przedpołudnie zawodnicy z rocznika 2008 udali się na Śląsk, na mecz sparingowy z drużyną Juventus Piekary Ślaskie (rocznik 2007). Spotkanie rozegrane zostało systemem 8+1, czyli tak, jak gra się już w lidze młodzika.

- My dopiero przygotowujemy się do tych rozgrywek, ale powoli zaczynamy wprowadzać takie jednostki, gdyż zdecydowanie zmienia się tu specyfikacja gry. Większe boisko i gra na spalone powodują, że w poczynaniach na boisku jest już coraz mniej przypadku - tłumaczy cel wyjazdu trener Maciej Michniewicz.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:2, lecz UKP Gol pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. - Nie podlega dyskusji, że Juventus w tym meczu był stroną przeważającą, ale nasza bardzo dobra gra w obronie, współpraca miedzy zawodnikami na poszczególnych pozycjach oraz dobre budowanie akcji od tyłu powodowało, że niejednokrotnie stwarzaliśmy sytuacje bramkowe - dodaje nasz szkoleniowiec.

W końcówce spotkania nasza drużyna przejęła inicjatywę. Zabrakło jej jednak odrobiny szczęścia, a dobra dyspozycja bramkarza miejscowych zatrzymała naszą ekipę. - Każdy z moich zawodników zagrał naprawdę świetne zawody, nawet gdy popełniał błędy, to szybko je korygował i w kolejnych sytuacjach podejmował skuteczne i przemyślane decyzje - kończy relację trener Maciej.

Dziękujemy drużynie z Piekar Śląskich za zaproszenie i naprawdę dobre granie.

UKP 2008: Emil, Ignaś, Kapi, Steve, Dawid, Tuszi, Antek, Cygi, Kondziu, Janek, Garbuś,