Srebro w finale Pucharu Prezesa OZPN

Na Stadionie Miejskim w Grodkowie odbył się finał Turnieju i Puchar Prezesa OZPN w kategorii Orlik. UKP Gol reprezentowała drużyna 2010. Był to ostatni turniej w sezonie 2020/2021, a zarazem ostatni turniej tej grupy chłopców, którzy po pięciu latach wspólnych treningów, sparingów i turniejowego grania, będą wchodzić w etap rozgrywek młodzika, już w Soccer Collage.

Do złota zdobytego w hali i wyjazdu na finał krajowy, nasi wychowankowie dołożyli srebro, tym razem na świeżym powietrzu. Mecz z Odrą Opole godzien był finału! Nasz zespół przegrał 0:1, po bramce straconej z rzutu karnego, straconej w 19 minucie spotkania (czas gry 1×20 minut).

– Finał był pokazem solidnej i technicznej gry z obu stron. Dominowała waleczność, zaangażowanie i nieustępliwość. Oglądaliśmy sporo sytuacji bramkowych i parad bramkarzy. Emocje przede wszystkim, a na koniec oczywiście radość jednych i łzy drugich – opiniuje ostatni mecz trener Jarosław Draguć.

Turniej podzielony był na fazę grupową i starcia „każdy z każdym” (grupa A – Odra Opole, MMKS Kluczbork, GAS Grodków, UKP Gol Opole; grupa B – Polonia Nysa, MKS Gogolin, Piast Strzelce Opolskie, BTP Stal Brzeg) oraz fazę pucharową. Do fazy pucharowej awans uzyskiwały drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupie. W pierwszym półfinale Odra zwyciężyła MKS Gogolin, natomiast w drugim Polonia Nysa musiała uznać wyższość UKP Gol.

UKP Gol 2010: Krzysiek – Adaśko, Wincento, Dawidoff, Antek L., Antek G., Franio, Przemo, Ziemo, Igi, Krzyś, Mateo, Aleks i Misiek.

Nasz zespół tradycyjnie wspierała duża grupa rodziców, którym za odpowiedni i kulturalny doping serdecznie dziękujemy!