Drużyna U-11 najlepsza na Opolszczyźnie! Czas na krajowy finał w stolicy

Wielkim sukcesem drużyny U-11 zakończył się finał wojewódzki Turnieju o Puchar Prezesa PZPN 2021, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Zawody finałowe odbyły się 30 stycznia, w hali OSiR-u w Niemodlinie. Nasz zespół będzie reprezentował UKP Gol oraz rzecz jasna województwo opolskie w wielkim finale krajowym, który już w lutym odbędzie się w Warszawie.

– Osiągnięty w sobotę wynik jest podsumowaniem prawie 5-letniej pracy całej drużyny. Owszem, moi podopieczni zwyciężali już w imprezach słabiej czy mocniej obsadzonych – chociażby finał wojewódzki „Tymbarku” w kat. U-8, Gol Cup, Lukam Skoczów Cup, ECO Cup – ale w finałach krajowych jeszcze nas nie było. Zostaliśmy jedną z 16 drużyn najlepszych w kraju, co jest z pewnością wielkim sukcesem nas wszystkich, począwszy od zawodników, poprzez rodziców i prezesa, na trenerze kończąc – podsumował występ trener triumfatorów, Jarosław Draguć.

Nasi chłopcy rozpoczęli od meczów grupowych „każdy z każdym” (2 grupy po 4 drużyny, mecz 1×12 minut). W tej fazie wygrali z AP Młody MKS Kluczbork i Chemikiem Kędzierzyn-Koźle oraz zremisowali z Orlikiem Prudnik. W półfinale, do którego trafili z 1. miejsca, zmierzyli się z Hattrickiem Głuchołazy (w drugim półfinale Piast Strzelce Opolskie pokonał Orlika Prudnik).

– W starciu finałowym dominowaliśmy praktycznie przez cały czas. Wygrana była tylko potwierdzeniem naszej dobrej dyspozycji w tym dniu i w całych rozgrywkach wojewódzkich. Po ostatnim gwizdku sędziego nastąpiła wielka eksplozja radości całej naszej ekipy, czemu trudno się dziwić – wspomina pan Jarek.

UKP Gol U-11: Wincent Ogonowski, Antek Larski, Antek Glinowiecki, Franio Szczepańczuk, Igor Gabryelski, Mateusz Gręndziak, Krzysztof Zieliński, Michał Tkacz, Aleksander Laksy, Przemysław Magnuszewski, Dawid Aleksandroff, Adam Grzeszczyk, Krzysztof Ciesiołkiewicz, Ziemowit Zapotoczny, kierownik Marek, drugi trener Arkadiusz „Aleks” oraz trener „Jari”.

Dodajmy, że rodzice naszych wychowanków oglądali mecze na monitorach telefonów komórkowych, a nagrywał je na żywo i udostępniał na Facebook-u nasz drugi trener.

Wielkie brawa i gratulacje dla całej drużyny i oczywiści powodzenia na warszawskim parkiecie, już w finale!

Co o tym sądzisz?
0facebook