Wróciły turnieje! Rocznik 2010 wojował w Łodzi

29 sierpnia złoty zespół rocznika 2010 zameldował się na stadionie Widzewa Łódź, gdzie wziął udział w turnieju KMP (Klubowe Mistrzostwa Polski). Był to już trzecia taka impreza naszej ekipy. Przypomnijmy, że dwa wcześniejsze występy odbyły się na stadionie Legii Warszawa, pierwszy skończył się w ćwierćfinale, drugi na 1/8, ale za każdym razem nasi wychowankowie pokazywali się z dobrej strony.

Nie inaczej było i tym razem, jednakże znów zatrzymaliśmy się na fazie ćwierćfinałowej, gdzie ulegliśmy Wierzycy Kiszewa 1:3. Uzyskany wynik w tej fazie pozwolił nam zająć szóste miejsce w turnieju. Zwycięzcą została drużyna WNS Łódź, która w finale pokonała Radomiaka Radom po rzutach karnych (w meczu 1:1). Obie te drużyny grały w naszej grupie, a dodatkową satysfakcję stanowi fakt zwycięstwa 2:0, właśnie z WNS – triumfatorem całych zawodów przegrał 0:1.

Turniej rozgrywany był w formule grupowej (2 grupy po 6 zespołów), każdy z każdym 1×18 minut. Po tej fazie cztery pierwsze zespoły każdej z grup rywalizowały w fazie pucharowej. Nasz zespół bardzo dobrze wszedł w zmagania, notując trzy zwycięstwa z rzędu (2:0 z Orlikiem Prudnik, 2:1 z AP Kiełczów i 2:0 z WNS Łódź). Potem niestety przyszedł kryzys, brak skuteczności oraz w dwóch ostatnich meczach brak sił i nasza ekipa doznała tym razem trzech porażek (0:1 z Radomiakiem, 1:4 z AP Hattrick Białystok oraz w ćwierćfinale 1:3 z Wierzycą).

– Można powiedzieć, że nasz występ to takie turniejowe „pół na pół”, ale mimo tego można być zadowolonym z postawy z chłopaków, zwłaszcza, że to pierwszy taki turniej po dwóch miesiącach przerwy i moi zawodnicy muszą jeszcze zaskoczyć. Gratulujemy chłopakom uzyskanego wyniku oraz dziękujemy rodzicom za kulturalny doping i odpowiednie wspieranie naszych zawodników – podsumował wyjazd do Łodzi trener Jarosław Draguć.

UKP GOL 2010: Antek, Adam, Franio, Wincent, Ziemek, Mateo, Igor, Przemek, Dawid, Michał, Aleksander, trener Jarek.