Co słychać w SG TEAM

Przypominamy Wam, że projekt SG TEAM powstał półtora roku temu i małymi krokami się rozwija. Projekt powstał przy współpracy UKP GOL z Soccer College Łubniany i ma na celu łączenie najzdolniejszych zawodników obu klubów na poziomie młodzika oraz wszystkich zawodników na poziomie trampkarza. Dzięki procesowi szkolenia i cierpliwości jaką wykazali zawodnicy, rodzice oraz trenerzy możemy się cieszyć z awansów drużyn na wyższe poziomy rozgrywkowe.

 Obie drużyna trampkarzy prowadzone przez trenera Jarka oraz trenera Filipe  uzyskały promocję do wyższych lig. I drużyna walczyła do samego końca z MKS Kluczbork o prawo gry w Opolskiej Lidze Trampkarza do samego końca. O awansie zadecydował ostatni mecz rozgrywany w Kluczborku. Po meczu nasza ekipa mogła się cieszyć z bardzo dobrej rundy.

II drużyna trampkarzy musiała rozegrać mecz barażowy, który również pozwolił chłopakom awansować do II Ligi Trampkarzy. Tutaj należą się szczególne brawa drużynie, gdyż większość chłopaków to zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi, którzy nieraz musieli mierzyć się z starszymi o rok i silniejszymi fizycznie drużynami

Natomiast młodzicy prowadzeni przez trenera Mirka oraz Arka już w zeszłej rundzie uzyskali awans do Opolskiej Ligi Młodzika oraz I Ligi Młodzika. Nie bylibyśmy w tym miejscu gdzie jesteśmy teraz gdyby nie spokój i trzymanie się zasad jakimi się kierujemy w rozwoju młodych adeptów piłki nożnej. Według naszej oceny stworzyliśmy całkiem przyzwoite warunki. Każdy z zawodników ma co tydzień możliwość rywalizacji. Nastawieni jesteśmy w meczach na kreowanie gry, chcemy by nasi zawodnicy doświadczali sytuacji trudnych co powoduje, że czasem tracimy w prosty sposób bramki ale efektem dla nas nie jest wynik a poziom umiejętności naszych zawodników.

W cały projekt zaangażowani są trenerzy: Jarosław Draguć, Felix Filipe, Mirosław Wójcik, Paweł Juszczyk, Janina Ficek oraz trenerzy prowadzący młodsze grupy w UKP Gol oraz Soccer College. Tak naprawdę to od nich zaczyna się proces szkolenia czego efekty możemy już zobaczyć na poziomie młodzika. Bardzo ważną rolę odgrywa kierownik Rafał Tkacz, który zawsze dopina wszystkie szczegóły związane z funkcjonowaniem SG Team. Oczywiście cały projekt zainicjowany został przez przedstawicieli obu klubów w osobach : Paweł Bzdęga i Maciej Michniewicz. 

Nadmienić również musimy, że wyróżnieni wychowankowie zapraszani są na testy do akademii klubów ekstraklasowych takich jak: Piast Gliwice, Zagłębie Lubin, Lech Poznań, Pogoń Szczecin oraz Raków Czestochowa.

Mamy nadzieję, że projekt pod tytułem SG TEAM nadal będzie się rozwijał a zawodnicy szkoleni w naszych klubach będą się rozwijać na miarę swoich możliwości

Podziękowania dla wszystkich którzy angażują się w rozwój naszego klubu.

Co o tym sądzisz?
0facebook