Trzy dni pod Giewontem. Orliki walczyły w API Cup w Zakopanem

W dniach 16-18 października zespół Orlików rocznika 2010 brał udział w turnieju APIi Cup w Zakopanem. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów: Sandecja Nowy Sącz, Delta Słupno, Stal Rzeszów, Rodło Opole, KS Zakopane 1 i 2, Łużyce Lubań, DAP Dębica, AP Champions Brzesko, AP 21 Chrzanów, MUKS Mineralni Krynica Zdrój oraz nasz UKP Gol Opole. System rozgrywek zakładał mecz „każdy z każdym”, 1×27 minut. – To ogromna ilość minut na boisku i potężna dawka futbolu – cieszył się trener Jarosław Draguć, ale i jego podopieczni. Tak więc pierwszego dnia zespoły miały do rozegrania trzy mecze, w sobotę pięć spotkań i w niedzielę znowu trzy wizyty na placu boju.

Na dzień dobry naszym przyszło się zmierzyć ze Stalą Rzeszów, która przez cały czas trwania zawodów dominowała na boisku i pokazała nam, że w tym turnieju nie będzie łatwo o punkty. Stalowcy wygrali zdecydowanie i jak się później okazało, zostali triumfatorami całej imprezy, odnotowując komplet zwycięstw. Drugi mecz to zacięty bój z KS Zakopane 1, niestety też przegrany, ale już w niższych rozmiarach. Trzecie podejście skończyło się wyszarpanym zwycięstwem z Deltą Słupno, co sprawiło, że w trochę lepszych nastrojach kończyliśmy pierwszy dzień zmagań (8. miejsce po 3 kolejkach na koniec dnia).

– W sobotę jako pierwsi zdobyliśmy gola, lecz w końcowym rozrachunku lepsza okazała się AP 21 Chrzanów. Przyszedł czas na zmotywowanie chłopaków i zachęcenie do większej waleczności oraz poprawę zachowań taktycznych na boisku – relacjonuje nasz szkoleniowiec. Wdrożenie działań przyniosło efekt w kolejnych czterech meczach. Zanotowaliśmy trzy zwycięstwa z rzędu z: Mineralnymi Krynica Zdrój, Rodłem Opole i Łużycami Lubań (ważne zwycięstwo bo przegrywaliśmy 0:2 i 1:3) oraz remis z Sandecją Nowy Sącz. – Myślę, że był to nasz najlepszy mecz w tym turnieju, a oba zespoły rozegrały bardzo dobre i ciekawe zawody, stojące na wysokim poziomie – podkreślił pan Jarek. Dużo lepsza sobota przesunęła nasz zespół na 6. miejsce w klasyfikacji.

Trzeci dzień maratonu pod Giewontem rozpoczęliśmy od wymęczonego zwycięstwa z KS Zakopane 2. W drugim niedzielnym mecz, naprzeciw UKP stanęła drużyna DAP Dębica (wicelider po sobotnich bojach, a zarazem ekipa, która turniej ukończyła na drugim placu). Bardzo długo mecz był wyrównany i utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednakże w końcu przeciwnikom udało się uzyskać prowadzenie, a potem dołożyć jeszcze dwie bramki. – Był to nasz jedyny mecz bez celnego trafienia do bramki rywali – zauważył trener.

Ostatnim występem UKP Gol-a był pojedynek z AP Champions Brzesko. Bardzo dobra gra sprawiła, że od początku spotkania nasi chłopcy prowadzili i mieli przewagę, zaś pięć minut przed końcem odskoczyli na dwie bramki. Przeciwnicy nie raczyli się jednak poddać i walczyli do upadłego szukając sytuacji do wejścia w mecz, co chwila atakując opolską bramkę. Ich waleczność i nieustępliwość została w końcu nagrodzona, bowiem zdobyli dwa gole na wagę remisu, pierwszego z nich na dwie minuty przed końcem, a drugiego w ostatniej akcji meczu.

Uzyskane wyniki w niedzielę sprawiły, że UKO Gol utrzymał miejsce z soboty, zajmując w klasyfikacji końcowej szóstą pozycję. Na najniższym stopniu podium, stanęli chłopcy z KS Zakopane 1. Wielkie podziękowania kierujemy dla rodziców, którzy przez trzy dni wspierali i odpowiednio dopingowali swoje pociechy. Nie było „wybij”, nie było „podaj i strzelaj”, nie było pretensji do sędziów – były tylko brawa oraz głośne śpiewy UKP, UKP!

Dziękujemy i gratulujemy całej wyjazdowej ekipie!

UKP Gol 2010: Wincento, Maksior, Matejko, Adaśko, Antek, Franio, Przemula, Misiek, Dawidoff, Aleks, Kazior i Janek.