Projekt SG Team połączył kolejny rocznik

Najpierw współpracę (jesienią 2020 roku) zawiązali zawodnicy z rocznika 2007/2008, których poprowadzili trenerzy Maciej Michniewicz i Łukasz Kabaszyn, teraz siły połączą i w zmaganiach o stawkę walczyć będą chłopcy z roczników 2009/2010. Mowa o projekcie SG Team, w który Uczniowski Klub Piłkarsko Gol wszedł z Akademią Soccer College Łubniany. SG, to przecież skrót od Soccer i UKP.

Nową drużynę wzięła pod swój parasol trójka szkoleniowa – Filipe Felix, Arkadiusz Aleksandroff i Mirosław Wójcik. – Jesteśmy nastawieni na rozwój indywidualny zawodników poprzez systematyczną pracę. Umiejętności i potencjał piłkarski zweryfikuje oczywiście boisko, gdyż to na placu gry każdy z wychowanków może pokazać swój prawdziwy potencjał. Wygrywać – owszem, ale nie za wszelką cenę, ponieważ cel jaki sobie stawiamy przyniesie w dalszej perspektywie znacznie więcej korzyści niż nie jeden zwycięski mecz – mówią jednym głosem pomysłodawcy fuzji, Paweł Bzdęga i Maciej Michniewicz.

30 sierpnia swoje rozgrywki zainaugurowała Opolska Liga Młodzika. Nasi reprezentanci występują w 1 i 2 lidze oraz w rozgrywkach terytorialnych, czyli biją się na trzech poziomach. Zgodnie z ideą połączonych szkółek, nie będzie gonitwy za wynikami meczów i punktami. Te znaleźć można na stronach Łączy Nas Piłka oraz w serwisie Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Powodzenia trenerzy i chłopaki!

Co o tym sądzisz?
1facebook